Zakroczym

Nie posiadamy jeszcze informacji na ten temat. Jeśli posiadasz w swoich zbiorach zdjęcia lub inne pamiątki lub dysponujesz wiedzą w tym zakresie napisz do nas koniecznie: sebsos@gmail.com.


W 1924r. młodzież przy współpracy z nauczycielami zorganizowała drużyny harcerskie. Zbiórki odbywały się nad Wisłą w okolicach Sławinka, a celem ich było kształtowanie patriotyzmu.

W 1966 w Zakroczymiu odbył się Obóz Chorągwiany Kadr.

W Zakroczymiu istniał Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego, który w 1980 roku przeprowadził kampanię bohater. Dzięki wytężonej pracy instruktorów środowiska otrzymał on imię "Obrońców Zakroczymia". Podczas uroczystości, które miały miejsce 29 kwietnia 1980 roku (wtorek) odbyła się między innymi zbiórka harcerzy na placu przed szkołą podstawową w Zakroczymiu i otwarcie Izby Pamięci Narodowej. Następnym punktem programu był przemarsz ulicami miasta na rynek, który był głównym miejscem obchodów. Odbył się tam apel, podczas którego meldunek złożył Komendant Chorągwi Stołecznej. Odśpiewano hymn, wręczono władzom hufca akt nadania imienia i sztandar. Po przemówieniach złożono kwiaty w Miejscach Pamięci Narodowej. W ramach uroczystości odbyło się też przyrzeczenie harcerskie i program artystyczny pod nazwą "Bo moje miasto jest otwartą księgą".

4 lipca 1988 roku w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów odbywa się obóz rekolekcyjny, w którym uczestniczy między innymi "Stalowa Trzynastka" z Łodzi.